Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Fuel Pump LPH | 340 LPH @ 40 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fuel Pump LPH | 255 LPH @ 40 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Injector CC | 1650cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 49mm |
| Est. Ethanol Rating | 726 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1122 HP |
| Injector CC | 650cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 49mm |
| Est. Ethanol Rating | 286 HP |
| Est. Gasoline Rating | 442 HP |
| Fuel Pressure Regulator Inlet | OEM Flange |
| Fuel Pressure Regulator Outlet | 6 AN ORB Female/OEM Hose Barb Nipple |
| Fuel Pressure Gauge | No |
| Fuel Pressure Regulator Color | Black |
| Injector CC | 1065cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 468.6 HP |
| Est. Gasoline Rating | 724.2 HP |
| Fuel Pressure Regulator Color | Red |
| Fuel Pressure Range | 25-60 PSI |
| Injector CC | 2150cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 49mm |
| Est. Ethanol Rating | 946 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1462 HP |
| Injector CC | 1440cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 49mm |
| Est. Ethanol Rating | 633.6 HP |
| Est. Gasoline Rating | 979.2 HP |
| Injector CC | 1065cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Pins |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 468.6 HP |
| Est. Gasoline Rating | 724.2 HP |
| Injector CC | 445cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 49mm |
| Est. Ethanol Rating | 195.8 HP |
| Est. Gasoline Rating | 302.6 HP |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.