Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Spring Rate | 18kg/mm |
| Note | Each Spring |
| Spring Rate | 10kg/mm |
| Note | Each Spring |
| Front Spring Rate | 5.3kg/mm 297lb/in |
| Rear Spring Rate | 6.5kg/mm 364lb/in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 1 inch / 1 inch |
| Front Spring Rate | 4.6kg/mm 258lb/in |
| Rear Spring Rate | 5.7kg/mm 319lb/in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 0.6 inch / 0.6 inch |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 1.0 inch / 1.0 inch |
| Front or Rear Spring Rate | 16kg/mm |
| Note | Each Spring |
| Front Spring Rate | 168 lb-in / 380 lb-in |
| Rear Spring Rate | 161 lb-in / 243 lb-in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 2.25 inch / 2.00 inch |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.