Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Bore Diameter | 89mm (+0.080in Over) |
| Compression Ratio | 9.6:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 13.1:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.002in x .137in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.2:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 11.8:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .200in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 11.3:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .200in |
| Bore Diameter | 89mm (+0.080in Over) |
| Compression Ratio | 9.6:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.2:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.4:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 12.9:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.002in x .137in |
| Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.4:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 89mm (+0.080in Over) |
| Compression Ratio | 13.3:1 |
| Rod Length | 5.571in / 141.5mm |
| Stroke | 95mm Standard |
| Pin | .866in x 2.002in x .137in |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.