Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Color | Black |
| Position | Front |
| Front Spring Rate | 10kg/mm 560lb/in |
| Rear Spring Rate | 4kg/mm 224lb/in |
| Front Lowering Amount | 1.2 to 2 |
| Rear Lowering Amount | 1.4 to 2.2 |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | No |
| Damping | Single Adjustable |
| Sway Bar Diameter | Front 1 Inch / 25mm Rear 1 Inch / 25mm |
| Sway Bar Position | Front and Rear |
| Chassis | Prelude 92-01 BB |
| Engine | H22 H23 |
| Note | Will not fit Prelude Type SH |
| Sway Bar Diameter | 1 inch / 25mm |
| Sway Bar Position | Rear |
| Sway Bar Diameter | 1 inch / 25mm |
| Sway Bar Position | Front |
| Color | Blue |
| Position | Front Upper |
| Color | Polished |
| Position | Rear Lower |
| Color | Red |
| Position | Rear Lower |
| Color | Polished |
| Position | Rear Upper |
| Position | Rear |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.