Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Throttle Body Size | 90mm |
| Throttle Body Linkage | Cable |
| Color | Silver Anodized |
| Material | Billet Aluminum |
| Note | For Skunk2 Ultra Race Intake Manifold. For use with B/D/F/H TPS and MAP sensor. Compatible with K-Series TPS Sensor using Skunk2 TPS Adapter 309-05-0100. |
| Throttle Body Size | 80mm |
| Throttle Body Linkage | Cable |
| Throttle Body Flange | Ford 90mm |
| Material | Billet Aluminum |
| Note | IACV and MAP Ports are Deleted. Requires K-Tuned Throttle Cables |
| Throttle Body Size | 72mm |
| Throttle Body Linkage | Cable |
| Material | Cast Aluminum |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.