Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Sway Bar Diameter | Front 27mm Rear 22mm |
| Sway Bar Type | 2 way adjustable |
| Sway Bar Position | Front and Rear |
| Front Spring Rate | 4.5kg/mm / 253lb/in |
| Rear Spring Rate | 5.1kg/mm / 286lb/in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 20mm/20mm |
| Position | Rear Lower |
| Front Spring Rate | 4.5kg/mm / 253lb/in |
| Rear Spring Rate | 5.1kg/mm / 286lb/in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 20mm/20mm |
| Sway Bar Diameter | 22mm |
| Sway Bar Type | 2 way adjustable |
| Sway Bar Position | Rear |
| Position | Rear |
| Sway Bar Diameter | 26mm |
| Sway Bar Type | 2 Way Adjustable |
| Sway Bar Position | Rear |
| Color | Red |
| Position | Front Upper |
| Position | Front |
| Position | Rear Upper |
| Front Spring Rate | 14kg/mm 784lb/in |
| Rear Spring Rate | 12kg/mm 672lb/in |
| Front Lowering Amount | 0.8 to 1.6 |
| Rear Lowering Amount | 0.8 to 1.6 |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | No |
| Damping | Single Adjustable |
| Front Spring Rate | 14kg/mm 784lb/in |
| Rear Spring Rate | 12kg/mm 672lb/in |
| Camber Adjustment | Front Standard |
| Coilover Damping | Double Adjustable |
| Coilover Remote Reservoir | Yes |
| Independent Height Adjustment | Yes |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.