Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Intercooler Style | Front Mount Air to Air Bar and Plate |
| Intercooler Core | 27.50in L 6.50in H 3.50in W |
| Core Thickness | 3.50in |
| Intercooler Color | Black |
| Intercooler Pipe Color | Black |
| Hose Color | Black |
| Intercooler Style | Front Mount Air to Air Bar and Plate |
| Intercooler Core | 27.50in L 6.50in H 3.50in W |
| Core Thickness | 3.50in |
| Intercooler Color | Black |
| Intercooler Hose Color | Black |
| Intercooler Pipe Color | Black |
| Note | This an oversize item that will require freight shipping. |
| Pipe Color | Black |
| Note | Not for sale or street use in California, New York and Maine. |
| Intercooler Pipe Color | Red |
| Hose Color | Black |
| Pipe Color | Black |
| Note | Not for sale or street use in California, New York and Maine. |
| Intercooler Style | Front Mount Air to Air Bar and Plate |
| Note | Intercooler piping part number SES1573ICP is sold separately. Not Carb Legal. |
| Intercooler Style | Front Mount Air to Air |
| Core Thickness | 3.50in |
| Intercooler Color | Silver |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.