Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Fuel Pump LPH | 340 LPH at 40 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fitment | Universal |
| Fuel Pump LPH | 340 LPH at 40 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fitment | Universal |
| Injector CC | 525cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 60mm |
| Est. Ethanol Rating | 231 HP |
| Est. Gasoline Rating | 357 HP |
| Injector CC | 445cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 60mm |
| Est. Ethanol Rating | 195.8 HP |
| Est. Gasoline Rating | 302.6 HP |
| Fuel Pump LPH | 340 LPH @ 40 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fuel Pump LPH | 255LPH @ 50 PSI |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fuel Pump LPH | 255LPH @ 50 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Fuel Pump LPH | 255LPH @ 50 PSI @ 13.5 Volts |
| Fuel Pump Type | In-Tank |
| Injector CC | 2600cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 60mm |
| Est. Ethanol Rating | 1144 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1768 HP |
| Injector CC | 650cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 60mm |
| Est. Ethanol Rating | 286 HP |
| Est. Gasoline Rating | 442 HP |
| Injector CC | 1000cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Pigtails |
| Injector Inlet Size | 11mm |
| Fuel Injector Height | 60mm |
| Est. Ethanol Rating | 440 HP |
| Est. Gasoline Rating | 680 HP |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.