Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Head Gasket Bore Diameter | 83mm (STD) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 84mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.00mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 83mm (STD) |
| Head Gasket Thickness | 0.030in / 0.76mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 85.5mm (+0.100in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.031in / 0.8mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 85mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 85.5mm (+0.100in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 84mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.030in / 0.76mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 84mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.060in / 1.52mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 84mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 83mm (STD) |
| Head Gasket Thickness | 0.045in / 1.14mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 83mm (STD) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 83mm (STD) |
| Head Gasket Thickness | 0.056in / 1.42mm |
| Head Gasket Material | MLS |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.