Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Head Gasket Bore Diameter | 86.5mm (+0.060in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.047in / 1.2mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 87mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.066in / 1.68mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86.5mm (+0.060in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.059in / 1.5mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 87.5mm (+0.100in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.047in / 1.2mm |
| Head Gasket Material | Composite with Stainless O-Ring |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | Composite with Stainless O-Ring |
| Head Gasket Bore Diameter | 87mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.047in / 1.2mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86.5mm (+0.060in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.071in / 1.8mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.060in / 1.52mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.063in / 1.6mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 86mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.