Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 10.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 89mm (STD) |
| Compression Ratio | 11.5:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 10.6:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 90mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .200in |
| Bore Diameter | 89mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | 9310 Steel .827in x 2.250in x .250in |
| Bore Diameter | 90mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 90mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 10.7:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .200in |
| Bore Diameter | 89mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 89.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.496in / 165mm |
| Stroke | 96mm Standard |
| Pin | .827in x 2.500in x .157in |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.