Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Injector CC | 1065cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Pins |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 468.6 HP |
| Est. Gasoline Rating | 724.2 HP |
| Injector CC | 1065cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 468.6 HP |
| Est. Gasoline Rating | 724.2 HP |
| Color | Black |
| Position | Rear |
| Injector CC | 1335cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Pins |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 587.4 HP |
| Est. Gasoline Rating | 907.8 HP |
| Injector CC | 1335cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 587.4 HP |
| Est. Gasoline Rating | 907.8 HP |
| Number of Clutch Plates | Single |
| Clutch Disc | Full Face/Segmented Unsprung Organic/Fiber |
| Flywheel Included | No |
| Note | Fits Dual Mass Flywheel (Not Included) |
| Hose Color | Black |
| Hose Color | Black |
| Position | Front Pair |
| Position | Front Pair |
| Position | Front Pair |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.