Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Color | Black |
| Position | Rear |
| Color | Black |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
| Damping | Single Adjustable |
| Note | Spring Rate Specs Are Subject to Change. |
| Front Spring Rate | 6kg/mm 336lb/in |
| Rear Spring Rate | 4.5kg/mm 252lb/in |
| Camber Adjustment | No |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
| Damping | Single Adjustable |
| Note | Spring Rate Specs Are Subject to Change. |
| Front Spring Rate | 8 kg/mm |
| Rear Spring Rate | 10 kg/mm |
| Coilover Damping | Single Adjustable |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 1.5 inch / 1.5 inch |
| Front Spring Rate | 3kg/mm 168lb/in |
| Rear Spring Rate | 4.8kg/mm 269lb/in |
| Drop Lowering (Front/Rear) | 1.3 inch / 1.1 inch |
| Front Spring Rate | 8 kg/mm |
| Rear Spring Rate | 6 kg/mm |
| Camber Adjustment | Front Standard |
| Coilover Damping | Single Adjustable |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
| Color | Red |
| Front Spring Rate | 5 kg/mm |
| Rear Spring Rate | 6 kg/mm |
| Camber Adjustment | Front Standard |
| Coilover Damping | Single Adjustable |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
| Front Spring Rate | 8 kg/mm |
| Rear Spring Rate | 10 kg/mm |
| Camber Adjustment | Front Standard |
| Coilover Damping | Single Adjustable |
| Coilover Remote Reservoir | No |
| Independent Height Adjustment | Yes |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.