Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Fuel Pump Included | No |
| Fuel Pump Outlet | 8 AN Male / 8.5mm Hose Barb Male |
| Fuel Pump Return | 6 AN Male/ 8.5mm Hose Barb Male |
| Injector CC | 440cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 290.4 HP |
| Est. Gasoline Rating | 448.8 HP |
| Fuel Rail Inlet | 8 AN ORB Female |
| Fuel Rail Outlet | 8 AN ORB Female |
| Fuel Rail Color | Black |
| Fuel Rail Bore | 11/16 inch |
| Fuel Injector Inlet Size | 11mm |
| Injector CC | 650cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 429 HP |
| Est. Gasoline Rating | 663 HP |
| Injector CC | 1200cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 792 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1224 HP |
| Injector CC | 800cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 528 HP |
| Est. Gasoline Rating | 816 HP |
| Fuel Pump Included | No |
| Fuel Pump Outlet | 8 AN Male / 8.5mm Hose Barb Male |
| Fuel Pump Return | 6 AN Male/ 8.5mm Hose Barb Male |
| Injector CC | 550cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 363 HP |
| Est. Gasoline Rating | 561 HP |
| Injector CC | 900cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 594 HP |
| Est. Gasoline Rating | 918 HP |
| Injector CC | 1500cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 10.5mm |
| Est. Ethanol Rating | 990 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1530 HP |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.