Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Injector CC | 650cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Fuel Injector Height | 48mm |
| Est. Ethanol Rating | 429 HP |
| Est. Gasoline Rating | 663 HP |
| Fuel Rail Inlet | 8 AN ORB Female |
| Fuel Rail Outlet | 8 AN ORB Female |
| Fuel Rail Color | Black |
| Fuel Injector Inlet Size | 14mm |
| Fuel Injector Height | Factory |
| Note | With 8 AN ORB Two Bottom Ports |
| Injector CC | 440cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Est. Ethanol Rating | 290.4 HP |
| Est. Gasoline Rating | 448.8 HP |
| Injector CC | 1200cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Est. Ethanol Rating | 792 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1224 HP |
| Injector CC | 1500cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Est. Ethanol Rating | 990 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1530 HP |
| Injector CC | 1000cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Est. Ethanol Rating | 660 HP |
| Est. Gasoline Rating | 1020 HP |
| Injector CC | 2200cc |
| Impedance | High |
| Injector Harness | Plug and Play |
| Injector Inlet Size | 14mm |
| Est. Ethanol Rating | 1452 HP |
| Est. Gasoline Rating | 2244 HP |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.