Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Bore Diameter | 86mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .200in |
| Bore Diameter | 86mm (STD) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .200in |
| Bore Diameter | 90mm (+0.160in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .200in |
| Bore Diameter | 90mm (+0.160in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | 9310 Steel .866in x 2.250in x .250in |
| Bore Diameter | 87mm (0.040in Over) |
| Compression Ratio | 8.3:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard Stroke |
| Bore Diameter | 86.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 8.2:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard Stroke |
| Bore Diameter | 87mm (0.040in Over) |
| Compression Ratio | 8.3:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 91mm Stroker |
| Bore Diameter | 86mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | 9310 Steel .866in x 2.250in x .250in |
| Bore Diameter | 87mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.2:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Note | Non-AP version Without Armor Plating. |
| Bore Diameter | 86mm (STD) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Note | Non-AP version Without Armor Plating. |
| Bore Diameter | 87mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 9.2:1 |
| Rod Length | 5.365in / 136.3mm |
| Stroke | 86mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.