Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Head Gasket Bore Diameter | 100mm (+0.020in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.047in / 1.2mm |
| Head Gasket Material | Composite with Stainless O-Ring |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.071in / 1.8mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.080in / 2.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.092in / 2.34mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.098in / 2.49mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.120in / 3.05mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.063in / 1.6mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100.5mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.077in / 1.95mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 101.5mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.063in / 1.6mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 101.5mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.077in / 1.95mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 100mm (+0.020in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.072in / 1.83mm |
| Head Gasket Material | Pro Copper |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.