Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Valve Type | Exhaust |
| Valve Head Diameter | 34.7mm +1.2mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 39.7mm +1.2mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 40mm +1.5mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 40mm +1.5mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Exhaust |
| Valve Head Diameter | 35.5mm +2.0mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Exhaust |
| Valve Head Diameter | 35.5mm +2.0mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake & Exhaust |
| Valve Head Diameter | Intake: 39.7mm +1.2mm Exhaust: 34.7mm +1.2mm |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 40mm +1.5mm |
| Valve Material | Super Alloy, Stainless Steel |
| Valve Series | Competition Plus |
| Quantity | Set of 12 |
| Valve Type | Exhaust |
| Valve Head Diameter | 33.5mm STD |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 38.5mm STD |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Intake |
| Valve Head Diameter | 40mm +1.5mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
| Valve Type | Exhaust |
| Valve Head Diameter | 35mm +1.5mm |
| Valve Finish | Polished |
| Valve Material | Stainless Steel |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.