Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | 9310 Steel .866in x 2.250in x .250in |
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .180in |
| Bore Diameter | 87.25mm (+0.010in Over) |
| Compression Ratio | 8.4:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 9.0:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 8.4:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .197in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 8.4:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 87.25mm (+0.010in Over) |
| Compression Ratio | 8.4:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 87.5mm (+0.020in Over) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 8.4:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.500in x .157in |
| Note | Non-AP version Without Armor Plating. |
| Bore Diameter | 87mm (STD) |
| Compression Ratio | 11.0:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | .866in x 2.250in x .150in |
| Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Compression Ratio | 8.5:1 |
| Rod Length | 6.071in / 154.2mm |
| Stroke | 83mm Standard |
| Pin | 9310 Steel .866in x 2.250in x .250in |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.