Not sure about a purchase?
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.
| Head Gasket Bore Diameter | 89mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.047in / 1.2mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 89mm (+0.080in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.059in / 1.5mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.056in / 1.42mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.062in / 1.57mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.120in / 3.05mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.030in / 0.76mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.040in / 1.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.080in / 2.0mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 90mm (+0.120in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.051in / 1.3mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.045in / 1.14mm |
| Head Gasket Material | MLS |
| Head Gasket Bore Diameter | 88mm (+0.040in Over) |
| Head Gasket Thickness | 0.053in / 1.35mm |
| Head Gasket Material | MLS |
Contact us at any of our channels and get inmediate help before making decisions.